Polnjene paprike

karmy20  

član od: 2.8.2005

sporočila: 73

tema odprta - 18. avg 2005 16:39 | ogledi: 4.284 | odgovori: 3

POZDRAVLJENI!

PROSIM VAS,DA MI NAPIŠETE RECEPT ZA POLNJENE ALI NADEVANE PAPRIKE?!

karmy20

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

18. avg 2005 17:23

lihkar jih grem filat, pa mam še en mal cajta za recept napisat:

(za 4 osebe)

Očisti se 6 srednje velikih paprik, se jih opere in odcedi. Na olju in čebuli se prepraži riž (znamka ni važna) in mleto mešano meso v razmerju 1:1. Doda se sol in malce popra in veliko peteršilja. Sicer je riž bolje pripraviti prejšnji večer, ampak ni nič narobe če se ga prepraži tik pred kuho... Nato se vzame velik ekonom lonc, na dno se da malo olja in skoraj karamelizira eno žlico sladkorja - jest jemljem rjavega.... Nato se doda žlica kruhovih drobtin, cimet, in ena srednje velika čebula (vseeno kera), našpikana s 6-7 klinčki. Vse skupaj se zalije z 1 L domače paradajzove mezge (glej druge teme na to debato) in doda muškatov oreh in mešanica petih začimb.

Nato se nabaše paprike s filo, vendar ne preveč, ker jih drugače raznese (ekonom lonc le kuha pri tlaku 2 barov... in 120 celzijev). Nato se zavre (takrat ko piha para iz lončevega ventila), in kuha cca 20 min na zmanjšanem ognju. Potem pa obvezno paro ven in lonc odpret, ker drugače rata riževa marmelada - poc...

če telo omogoča prebavo mlečnih izdelkov, se lahko doda še malce kisle smetane... zraven paše črn kruh...

dodatna navodila:

- priporočljivo je filo pripraviti dan prej, ker človeka potem ne peče v tačke ko fila papriko...
- če možno, se spucano papriko zamrzne in nato zamrznjeno fila; tako se izogne možnosti, da bi papriko razneslo, ne sme pa se imeti rok občutljivih na mraz... men ratuje, moji materi ne...
- papriko je priporočljivo pojesti takoj, ker se ob ponovnem pogrevanju riž razkuha...
- če slučajno ostane fila, se jo zamrzne do naslednje uporabe ali pa zakuha v paradižnikovo juho...
- sladkor ni nujen, je pa priporočljiv, če osebki, ki jim je paprika namenjena, ne marajo jesti kislega, paradajz pa je kisel...
- izogibati se je potrebno raznim Vegetam, Začinkam, jušnim kockam in podobnemu, ker popolnoma pokvarijo okus.

Dober tek želi

Drejček

Sporočilo je spremenil(a) drejcek dne 13. 2015 13:27

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

18. avg 2005 17:55

Zelo razumljivo napisan postopek. Po moje ne bo nobenih vprašanj (pa ne zato, ker bi se te kdo bal) Sem pa presenečena, da tudi moški obvladajo "filanje" paprik, ne samo svojih želodcev z njimi... Lp, maychi

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

18. avg 2005 18:35

za moj okus je pa riža čisto preveč. Moj nadev izgleda takole - popražim čebulo, česen, dam zraven meso, mešam in pražim da razpade, dodam sesekljan peteršilj, majaron, šetraj, sol, poper. Medtem skuham riž - 10% teže mesa v slani vodi (ali z Vegeto ali z jušnp kocko). Kuhanega dodam mesu in dodam še jajca -1 na 30 dag mesa. za omako pa spražim čebulo, česen, dodam olupljen, zrezan paradižnik, sol, poper in sladkor po okusu, malo pokuham, dodam sesekljan peteršilj in baziliko, masleno kocko, spasiram s paličnim mešalnikom in prelijem nadevane paprike v posodi, v kateri jih mislim kuhat. Potem pa vse skupaj dam v pečico, priklopim na 180 stopinj - in za uro in pol "pozabim" nanje. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti